Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

Abp Jerzy przewodniczył wielkopostnym nabożeństwom

ks. Igor Habura, 21.02.2018

Od Niedzieli Przebaczenia Win do środy pierwszego tygodnia Wielkiego Postu nabożeństwom we wrocławskiej katedrze przewodniczył ordynariusz naszej diecezji abp Jerzy.

Od poniedziałku do środy Władyka sprawował poranne nabożeństwa składające się z Jutrzni, wielkopostnych Godzin Kanonicznych oraz Wieczerni, a wieczorami przewodniczył podczas Wielkiego Powieczerza z czytaniem Wielkiego Pokajannego Kanonu św. Andrzeja z Krety. W środę Jego Ekscelencja sprawował, w asyście proboszcza katedry o. mitrata Jerzego Szczura, dziekana okręgu wrocławskiego o. mitrata Aleksandra Konachowicza oraz sekretarza kancelarii arcybiskupiej ks. protodiakona Mieczysława Oleśniewicza, pierwszą w Wielkim Poście Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów.

Zdjęcia: ks. Igor Habura, Gabriel Masalski