Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

Gabriel Masalski, 28.03.2018

W V Niedzielę Wielkiego Postu, poświęconą pamięci św. Marii Egipcjanki, nabożeństwom we wrocławskiej katedrze przewodniczył ordynariusz diecezji, Jego Ekscelencja abp Jerzy. W sobotę wieczorem w asyście katedralnego duchowieństwa władyka sprawował Całonocne Czuwanie.

Głównej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Jerzy w asyście ks. mitrata Aleksandra Konachowicza oraz protodiakona Mieczysława Oleśniewicza. Nabożeństwo V Niedzieli Wielkiego Postu zebrało we wrocławskiej Cerkwi kilkuset wiernych, z których wielu przystąpiło do misterium Spowiedzi i Eucharystii. Ze słowem do zebranych zwrócił się ks. mitrat Aleksander Konachowicz, który zwrócił uwagę na życie świętej Marii Egipcjanki oraz symbolikę dnia, w którym wspominamy pamięć świętej.

Wieczorem Władyka Jerzy przewodniczył czwartemu nabożeństwu pasyjnemu, w którym asystowali – proboszcz katedry ks. mitrat Jerzy Szczur, ks. mitrat Konstanty Marczyk, o. hieromnich Spirydon (Kuziak), ks. Marcin Prokopiuk, oraz protodiakon ks. Mieczysław Oleśniewicz. Ze słowami homilii zwrócił się do zebranych Arcybiskup Jerzy.

Zdjęcia: Gabriel Masalski