Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

Spotkanie dzieci w katedrze w Niedzielę Palmową

Anna Sydoruk, 02.04.2018

W Niedzielę Palmową, po głównej Liturgii, tradycyjnie odbyła się próba chóru dziecięcego działającego przy naszej katedrze. Dzieci zebrały się żeby wspólnie spędzić niedzielne popołudnie oraz nauczyć się nowych utworów muzyki cerkiewnej. Nauka śpiewu cerkiewnego pomaga najmłodszym lepiej zrozumieć teksty pojawiające się w czasie świętej Boskiej Liturgii. Jest to szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się Święta Świąt – Zmartwychwstania Pańskiego. Po wyczerpującej śpiewce dzieci zajęły się wspólnym dekorowaniem wielkanocnych pisanek - będących nieodzownym elementem prawosławnej tradycji Paschalnej. Jak można się domyślić z tej części spotkania najbardziej ucieszyli się najmłodsi członkowie chóru.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Zdjęcia: Andrzej Bołkowski, Anna Prokopiuk