Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

Boska Liturgia w I rocznicę śmierci władyki Jeremiasza we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 17.04.2018

We wtorek 17 kwietnia, w dzień Radonicy, przypadała pierwsza rocznica śmierci błogosławionej pamięci władyki Jeremiasza. Główne obchodny miały miejsce w Warszawie w Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli, na cmentarzu na którym spoczął abp Jeremiasz. Nie było to jednak jedyne miejsce gdzie tego dnia modlitewnie wspominano Naszego Władykę. W wielu cerkwiach Wrocławsko-Szczecińskiej Diecezji sprawowano Boskie Liturgie, podczas których modlono się za duszę zmarłego arcypasterza. Jedną z nich był wrocławski Sobór Narodzenia Bogarodzicy, gdzie o godz. 9.00 proboszcz ks. mitrat Jerzy Szczur rozpoczął Boską Liturgię. Podczas nabożeństwa asystowali przybyli na uroczystości ojcowie: ks. Jerzy Malisz, ks. Bazyli Sawczuk, ks. Andrzej Jaroszuk, ks. Marek Kiślak oraz wikariusze katedry o. hieromnich Spirydon, ks. Marcin Prokopiuk oraz ks. Igor Habura.

Po zakończeniu nabożeństwa odsłużono panichidę. Na koniec ze słowem do zebranych zwrócił się proboszcz o. Jerzy Szczur dziękując wszystkim za przybycie oraz wspólną modlitwę.

Zdjęcia: Ksenia Habura