Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

photo

IV niedziela po Pięćdziesiątnicy

ks. Igor Habura, 26.06.2018

24 czerwca, w IV niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy nabożeństwom we wrocławskiej katedrze przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Jerzy. Władyce asystowali: proboszcz katedry ks. mitrat Jerzy Szczur, ks. Igor Habura oraz protodiakon ks. Mieczysław Oleśniewicz.

W słowie skierowanym do wiernych władyka Jerzy przywołał przeczytany fragment z Ewangelii Mateusza o uzdrowieniu sługi setnika, stawiając za wzór jego wiarę i determinację. Miłym akcentem podczas Boskiej Liturgii był śpiew najmłodszych, którzy w ramach chóru dziecięcego działającego przy katedrze, wykonali kilka utworów. Dodatkowo w sposób niezwykle modlitewny i radujący serce, dzieci śpiewały na zapryczastnym.

Po zakończeniu nabożeństwa odsłużony został moleben, wyrażający dziękczynienie Bogu za dzieci, młodzież i studentów, którzy szczęśliwie zakończyli rok szkolny. Proboszcz o. Jerzy podziękował również katechetom ks. Andrzejowi Jaroszukowi, ks. Mieczysławowi Oleśniewiczowi oraz pani Ani Sydoruk. Dzieciom życzył udanych, wesołych i zdrowych wakacji. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy.

Zdjęcia: Anna Sydoruk, Gabriel Masalski, Andrzej Bołkowski

Cofnij