Dotacja z NFOŚIGW na termomodernizację Stargardzkiej Cerkwi

ks. Jarosław Biryłko, 03.04.2022

Z błogosławieństwa abp. Jerzego Ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej dniu 23 marca br. w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy.

Stargardzka Cerkiew otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych zabytkowej świątyni. W ramach zadania zostanie min. rozbudowany system ogrzewania, ocieplenie dachu i wież , wymiana stolarki drzwiowej na energooszczędną wraz z zabudową wejścia, docieplenie stropów i posadzki, modernizacja oświetlenia na ledowe zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego a także zostanie wykonany system zarzadzania energią.

Całkowity koszt zadania 932 099,00 zł. Dofinansowanie z NFOŚiGW w kwocie 838 887,00 zł. Planowany czas realizacji zadania do końca 2022 roku. Wszystkich tych, którzy by chcieli wesprzeć parafię w zebraniu potrzebnego wkładu własnego prosimy o wpłaty na konto: z dopiskiem „Wkład termomodernizacja”

Parafia Prawosławna pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie

Ul. Nadbrzeżna 4

73-110 Stargard

BGŻ BNP PARIBAS 79 2030 0045 1110 0000 0217 5460

Zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie za ofiarodawców i darczyńców.

Za wszelkie dotychczasowe ofiary w imieniu własnym jaki i parafian Spasi Hospodi.