Pamięć św. Mikołaja w Gorzowie Wlkp.

ks. Jarosław Szmajda, 22.12.2019

22 grudnia w pierwszą niedzielę po modlitewnym wspomnieniu pamięci Św. Mikołaja Cudotwórcy, po Boskiej Liturgii gorzowską cerkiew odwiedził Mikołaj obdarowując najmłodszych parafian prezentami.

Wizyta wywołała uśmiechy nie tylko na twarzach dzieci, ale i dorosłych. Jest to tradycja zapoczątkowana rok temu przez ks. Jarosława Szmajdę i przyjęta z aprobatą parafian. W tym roku paczki otrzymało 26 dzieci. Większość z nich to dzieci uczęszczające do punktu katechetycznego oraz dzieci rodzin przybyłych do Gorzowa z Ukrainy.

Obdarowywanie prezentami przez Mikołaja ma utrwalić w dzieciach wizerunek św. Mikołaja - biskupa Mirry. Człowieka, który bezinteresownie kochał innych, pomagając i sprawiając im radość, wypełniając tym samym ewangeliczne przykazania miłości bliźniego. Dzięki takim spotkaniom dzieci utożsamiają św. Mikołaja z cerkwią i widzą w nim przede wszystkim swojego świętego patrona i opiekuna.

Zdjęcia: Anna Łukasiewicz