Święto parafialne w Jeleniej Górze

ks. Bazyli Sawczuk, 14.07.2020

Jak co roku Parafia Prawosławna w Jeleniej Górze uroczyście świętowała pamięć Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W przededniu, 11 lipca sprawowane było przez proboszcza, ks. hieromnicha Spirydona oraz ks. Mariusza Kiślaka nabożeństwo wieczorne. W dniu święta Świętą Liturgię służyli ks. mitrat Eugeniusz Bójko, proboszcz parafii ks. Bazyli Sawczuk i ks. Tomasz Mędrycki. Homilię wygłosił ks. mitrat Eugeniusz Bójko. Święto w tym roku wypadło w niedzielę i pomimo niedogodności związanych z remontem licznie zebrani wierni mogli uroczyście uczcić patronów naszej Parafii.

Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy remont elewacji i malarsko- konserwatorskie prace w budynku naszej świątyni. Od dwóch lat wymieniamy wyposażenie we wnętrzu świątyni i jeszcze dużo przed nami. Postanowiliśmy zwieńczyć kopułę naszej cerkwi krzyżem i bardzo potrzebujemy finansowego wsparcia. Będziemy wdzięczny za każdy przejaw życzliwości.

Numer konta Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze

94 1500 1429 1214 2009 5978 0000