Nowość wydawnicza - „Nasza wiara od kuchni. Prawosławie, rodzina, kuchnia”

Siostry z Turkowic

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego Abla, siostry turkowickiego monasteru oddają w ręce Czytelników kolejne wydawnictwo – książkę obszerną, bo 496-stronnicową, bogato ilustrowaną, solidnie wydaną i oprawioną w wydawnictwie Orthdruk. Książkę poświęconą naszej prawosławnej wierze „od kuchni”.

Kulisy wspólnych rodzinnych posiłków, ich rola i towarzysząca im atmosfera, religijne, wypływające z kalendarza cerkiewnych świąt i postów tradycje i zwyczaje, wypróbowane monasterskie przepisy – to zasadnicze, ale z pewnością nie wszystkie tematy poruszane w tej książce. To, w Kogo i jak wierzymy, przejawia się w naszym codziennym życiu. Chrześcijanie od samego początku wyróżniali się tym, że „przebywali razem i wszystko mieli wspólne” (Dz 2,44). Każda chrześcijańska, prawosławna rodzina jest w małej skali obrazem całej Cerkwi. Dlatego jaka rodzina, taka wiara i jaka wiara, taka rodzina. Dlatego też „Nasza wiara od kuchni” zachęca do jak najczęstszego bycia RAZEM przy stole - razem z rodziną i z Bogiem.

Arcybiskup Abel w przedmowie do książki napisał: „Siostry Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach z troski o wiernych żyjących w świecie przygotowały Wam, drodzy Bracia i Siostry, nową książkę pt. „Nasza wiara od kuchni”. Jestem w pełni przekonany, iż owoc ich pracy to dzieło unikatowe i pionierskie, bowiem w przystępny sposób ukazuje, jak codzienne życie prawosławnej rodziny odnosi się do Boga (…).Każdy Czytelnik dzięki lekturze niniejszej książki będzie mógł mieć kontakt ze wspaniałą oazą duchowości, jaką jest monaster. Tam bowiem można doświadczyć przemieniającej życie łaski Bożej. Mnisi i mniszki są bardzo często osobami, które choć miały w świecie wszelkie predyspozycje do tego, aby osiągnąć sukcesy, to jednak z umiłowania Boga pozostawili bogactwo i zrezygnowali z kariery, aby rozwijać życie duchowe poprzez nieustanną modlitwę, czuwania i posty. Czerpanie wiedzy duchowej i praktycznej z tej książki pomoże jej Czytelnikom w pogłębieniu tożsamości prawosławnej oraz zachęci do praktykowania zdrowego trybu życia”.

„Nasza wiara od kuchni” jest też cegiełką na szczytny cel – rozbudowę turkowickiego monasteru, która rozpoczęła się wiosną tego roku. Z tak dużą, ale niezbędną inwestycją, siostry nie są w stanie poradzić sobie same. Żyjąc w otoczeniu nieprawosławnych, na terenach, gdzie jeszcze nie tak dawno burzono prawosławne świątynie, budować nową cerkiew nie jest łatwo. Dlatego liczy się każda złotówka ze szczerego serca przekazana na ten cel (konto monasteru w Turkowicach: PKO S.A. 90124028291111001022401819, z dopiskiem: „Na budowę”).


Książkę można kupić: - bezpośrednio w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach

  • drogą pocztową, wysyłając zamówienie na: e-mail: monaster.turkowice@gmail.com lub tel./sms na nr: 519-803-932, w treści podając dane do wysyłki, ilość zamawianych egzemplarzy i wybór przesyłki (17 zł paczka priorytetowa, 15 zł ekonomiczna).

  • w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja

  • w sklepiku Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Białymstoku, ul. Lipowa

  • w sklepie „Galilea” w Bielsku Podlaskim

  • w katedrze prawosławnej w Lublinie i Wrocławiu

  • w sklepie internetowym www.sklep.cerkiew.pl

Parafie, prawosławne centra kultury i inne cerkiewne i świeckie organizacje zainteresowane sprzedażą lub prezentacją naszej książki, serdecznie zapraszamy do współpracy. W celu ustalenia terminu spotkania prosimy o kontakt telefoniczny (kom. 502-659-828) lub mailowy (monaster.turkowice@gmail.com).

Nasza wiara od kuchni. Prawosławie. Rodzina. Kuchnia. Monaster Turkowice 2019, ss. 496, wymiary: 165 x 240 mm, oprawa twarda, zakładka.

Cofnij