Nabór na I rok w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w Cieplicach

ks. Mariusz Kiślak

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Jerzego zapraszamy parafian z Diecezji Wrocławsko – Szczecińskiej na I rok nauki w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego.

Cel nauki: nabycie umiejętności pozwalających organizować śpiew i czytanie tekstów cerkiewnosłowiańskich na potrzeby liturgiczne parafii. Przedmioty: teoria śpiewu, język cerkiewnosłowiański (wymowa synodalna i halicka), śpiew liturgiczny, ustaw cerkiewny Czas trwania nauki: III lata.

Studenci nie ponoszą kosztów związanych z nauką i pobytem podczas zjazdów. Zjazdy raz w miesiącu, piątek i sobota w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana, ul. Cieplicka 70a, Jelenia Góra - Cieplice Zasady rekrutacji:

1. Podanie do Arcybiskupa ( kierowane na kancelarię diecezji wrocławsko – szczecińskiej)

2. Opinia od proboszcza dołączona do podania

3. Rozmowa kwalifikacyjna, określenie predyspozycji słuchowych w kontekście śpiewu podczas pierwszego zjazdu.

Pytania i informacje pod numerem telefonu: 609 453 424

Pierwszy zjazd w roku szkolnym 2020/21 – 25-26.09.2020