To może być i Twój duchowy dom! Pomóż siostrom z Turkowic dokończyć I etap budowy cerkwi i monasteru przed zimą

Monaster Turkowice

Kochani Bracia i Siostry, przyjaciele i nieznajomi!

Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy, by wspólnymi siłami zakończyć najważniejszy, pierwszy etap budowy cerkiewki św. Paraskiewy Turkowickiej i domu monasterskiego przed zimą.


Chodzi przede wszystkim o najpilniejsze potrzeby:

  • wykonanie zadaszenia nad głównym wejściem do cerkwi (materiały i robocizna - 10 tys.zł.)
  • pokrycie dachu klasztoru i montaż drewnianych ozdobnych słupów podporowych (dachówka jest zakupiona, brakuje funduszy na zapłatę za rynny, blachę i robociznę oraz zakup słupów - 130 tys.zł.)
  • zakup i montaż drzwi zewnętrznych, po to, by budynek został zamknięty i można było w okresie zimowym kontynuować prace tynkarskie (60 tys.zł.)

Dla naszego monasteru, który nie posiada parafian ani żadnego stałego źródła dochodu nawet 200 tysięcy złotych to suma nie do zdobycia, jeśli nie Wasze dobre, wrażliwe serca i pomoc finansowa. Fakt, iż nasz monaster podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej, wymogi konserwatora zabytków (dotyczące m.in. rozmiarów budynku, pokrycia dachów, stolarki okienno-drzwiowej, rodzaju materiałów czy zabezpieczeń przeciwpożarowych) dodatkowo obciążają i tak wysoki koszt robót budowlanych. Dlatego ciężar wydatków jest dla nas, sióstr, nie do udźwignięcia. Wiemy, że Wam zawdzięczamy wszystko, co osiągnęłyśmy do tej pory i Waszego wsparcia potrzebujemy, by dzieło rozbudowy doprowadzić do końca. Wierzymy, że z Bożą i Waszą pomocą nam się uda.


Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/k369b5

Konto monasteru:

IBAN: PL 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819

Bank: PEKAO S.A.


O klasztorze i jego historii można przeczytać tutaj: https://monasterturkowice.pl

Śledzić postępy w budowie można tu: https://monasterturkowice.pl/rozbudowa-monasteru/

Cofnij