Uroczystości pogrzebowe śp. Igora Rydzanicza

Anna Rydzanicz

28 stycznia 2022 roku w 81 roku życia odszedł do Pana Igor Rydzanicz, od sześćdziesięciu lat związany z parafią prawosławną we Wrocławiu, długoletni wykładowca Politechniki Wrocławskiej, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, niezwykle cennnych podręczników dla studentów w zakresie konstrukcji i projektowania. Zmarły, zaangażowany w działalność na rzecz integracji inteligencji prawosławnej, był jednym z filarów Stowarzyszenia Prawosławnego im. Św. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu, organizatorem wielu sympozjów i konferencji, także na niwie ekumenicznej. W 1997 roku jego staraniem i pod jego redakcją ukazała się monografia Katedra Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy we Wrocławiu. Za pracę na rzecz Cerkwi został odznaczony Orderem Św. Marii Magdaleny III stopnia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 4 lutego 2022 roku o godz. 9.00 w Cerkwi katedralnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu, a następnie, ok. godz. 13.30 na Cmentarzu Komunalnym w Malczycach w kwaterze prawosławnej nastąpi złożenie ciała do grobu.

Wicznaja Pamiat!