Spotkanie abpa Jerzego z Podsekretarzem Stanu w MSWiA

ks. Jarosław Biryłko, 22.03.2021

W piątek 19 marca Arcybiskup Jerzy, Ordynariusz Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej i Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, złożył wizytę Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażejowi Pobożemu.

Podczas spotkania obie strony miały możliwość omówienia najważniejszych kwestii funkcjonowania Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Poruszono także problemy wynikające z prac nad ochroną zabytkowych świątyń oraz temat funkcjonowania działalności charytatywno-opiekuńczych. Abp Jerzy przedstawił ministrowi również bieżące sprawy związane z Prawosławnym Ordynariacie Wojskowym, a także omówił kwestie współpracy z Chrześcijańską Akademią Teologiczną w świetle nowelizacji jej ustawy.

Minister podziękował abp. Jerzemu za możliwość spotkania i wyraził chęć dalszej współpracy. Wizyta przebiegła w bardzo miłej i konstruktywnej atmosferze. Podczas spotkania obecni byli Pan Andrzej Rudlicki - Dyrektor Departamentu Wyznań Religijnych i Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz ks. Jarosław Biryłko – diecezjalny konserwator zabytków.