40 dni po śmierci władyki Jeremiasza

ks. Igor Habura, 28.05.2017

26 maja we wrocławskiej katedrze odbyły się uroczystości związane z 40. dniem po śmierci Jego Ekscelencji Władyki Jeremiasza. Uroczystej Boskiej Liturgii przewodniczył nowy ordynariusz diecezji Wrocławsko – Szczecińskiej, arcybiskup Jerzy wraz z bp. Supraskim Grzegorzem, w asyście licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych. Po Liturgii odsłużono panichidę, podczas której modlono się za duszę zmarłego Władyki.

W słowie skierowanym do zebranych abp Jerzy zwrócił szczególną uwagę na głębokie życie duchowe abp. Jeremiasza, podkreślając, że postawa Władyki świadczyła o tym, iż „pod szatami biskupa skrywał się prosty, pokorny mnich”. Abp Jerzy podziękował bp. Grzegorzowi za jego ofiarność, trud i modlitwę jaką wspierał diecezję w trudnych dla niej chwilach. W dowód wdzięczności wrocławski ordynariusz przekazał władyce Grzegorzowi komplet szat biskupich, mitrę, krzyż i panagiję zmarłego arcybiskupa.

Na zakończenie bp Grzegorz jeszcze raz wezwał wszystkich do usilnej i ciągłej modlitwy, która będzie wyrazem zarówno bliskości ze zmarłym arcypasterzem, jak i formą szczerego podziękowania za dar życia Władyki Jeremiasza.

Fot. Jan Demczuk za: www.orthodox.pl 

Cofnij