Wizyta w monasterze Paraklitu

ks. Marek Bonifatiuk, 04.12.2017

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abp. Jerzego w dniach od 27 listopada do 1 grudnia w monasterze Paraklitu (Grecja, Attyka, Milesi) przebywali ks. Marek Bonifatiuk i sekretarz kancelarii ks. protodiakon Mieczysław Oleśniewicz.

Celem wyjazdu było zaproszenie przełożonego monasteru ojca archimandrytę Tymoteusza (Sakkas) do złożenia wizyty w diecezji wrocławsko-szczecińskiej.

Propozycja odwiedzenia diecezji została pozytywnie przyjęta przez o. Tymoteusza. Wstępnie ustalono, że najlepszym czasem do tego będzie maj przyszłego roku.

Podczas pobytu w monasterze Paraklitu księża uczestniczyli w bogatym życiu liturgicznym mniszej wspólnoty, pomagali też przy zbiorze oliwek. W klasztorze spotkali się z serdecznym przyjęciem i iście abrahamową gościnnością. Nad grobem o. Kasjana, zmarłego w zeszłym roku, celebrowali nabożeństwo panichidy.

Nieoceniony wkład w pobyt wyżej wymienionych księży wniósł pochodzący z Polski o. hierodiakon Atanazy (Ugolik).

Zdjęcia: ks. Marek Bonifatiuk, ks. Mieczysław Oleśniewicz