Spotkanie biskupów wojskowych

za: www.ordynariat.wp.mil.pl, 17.03.2022

Biskup polowy Wiesław Lechowicz spotkał się dziś z abp. Jerzym Pańkowskim, arcybiskupem wrocławskim i szczecińskim Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, prawosławnym Ordynariuszem Wojska Polskiego. Spotkanie odbyło się w Domu Biskupów Polowych przy ul. Długiej w Warszawie. Obydwaj Ordynariusze Wojska Polskiego pomodlili się w intencji pokoju w Ukrainie i zwracają się do wiernych o modlitwę w tej intencji.

Podczas spotkania biskupi polowi rozmawiali o wyzwaniach związanych z toczącą się wojną w Ukrainie, a także o sytuacji wiernych Kościoła prawosławnego w Polsce. Abp Jerzy Pańkowski powtórzył to, co wypowiedział publicznie w katedrze polowej podczas uroczystości poświęcenia tablic katyńskich 12 marca br., że Kościół prawosławny w Polsce nie rozumie, cierpi i sprzeciwia się agresji rosyjskiej na Ukrainę. Dodał, że wierni Kościoła prawosławnego są razem z Ukraińcami, których przyjmują i otaczają duszpasterską i materialną opieką.

Biskup Lechowicz zwrócił uwagę na pomoc, jaką Ordynariat Polowy, udziela, głównie przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, uchodźcom wojennym z Ukrainy.