Przedświąteczne spotkanie w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie w Lublinie

za: www.powp.wp.mil.pl, 14.04.2022

W środę 13 kwietnia br. Prawosławny Ordynariusz Wojskowy Jego Ekscelencja abp Jerzy (Pańkowski) uczestniczył w spotkaniu świątecznym w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie.

Spotkanie wielkanocne zaszczyciła swoją obecnością reprezentująca Prezydenta RP Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser–Duda. W uroczystościach udział wzięli najwyżsi rangą przedstawiciele Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz służb mundurowych, reprezentanci Rządu RP oraz przedstawiciele władz samorządowych, a także wolontariusze niosący pomoc uchodźcom na terenie Lubelszczyzny.

Na wstępie do zgromadzonych zwróciła się Pierwsza Dama, przekazując w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy życzenia świąteczne. Kolejno głos zabrał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, po czym uroczyście poświęcono wielkanocne pokarmy. Do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa stanęli ramię w ramię: Prawosławny Ordynariusz Wojskowy abp Jerzy, Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego bp Wiesław Lechowicz oraz Naczelny Kapelan – Ewangelicki Biskup Wojskowy bp Marcin Makula. Przedstawiciele duszpasterstw wojskowych zwrócili się do zgromadzonych, wyrażając troskę o wspólne jutro i los świata w bolesnym czasie trwającej wojny.

Cofnij