Święto parafialne w Szczecinie

ks. Paweł Stefanowski, 21.12.2017

W dniach 18-19 grudnia w Szczecinie miały miejsce uroczystości parafialne związane ze świętem patrona cerkwi, św. biskupa Mikołaja Cudotwórcy. Uroczystości zaszczycił swoją obecnością Jego Ekscelencja Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego. Przybyła też delegacja z monasteru św. Jerzego w Geschendorf, Berlina, Warszawy oraz okoliczne duchowieństwo z księdzem dziekanem. Śpiewał chór pod dyrekcją p. Dawida Dubeca. W wigilię święta abp Jerzy sprawował Całonocne Czuwanie. We wtorek powitany przez dzieci, starostę i proboszcza parafii, odprawił Świętą Liturgię w asyście dwunastu księży. W uroczystościach pomimo dnia pracy wzięło udział wielu wiernych. Jego Ekscelencja abp Jerzy nagrodził dwóch duchownych, ks. Michała Kovala godnością protojereja i ks. Jarosława Szmajdę nabiedrennikiem.

Po uroczystościach wierni udali się na uroczysty obiad. Uroczystości pozostaną na długo w pamięci ich uczestników.

Krótką relację z wizyty Arcybiskupa Jerzego w Szczecinie można obejrzeć tutaj.

Zdjęcia za: www.facebook.com/cerkiew.szczecin