I rocznica śmierci ks. mitrata Eugeniusza Cebulskiego

ks. Grzegorz Cebulski, 17.06.2022

14 czerwca minął rok od śmierci bł. pamięci ks. mitrata Eugeniusza Cebulskiego, który odszedł do Pana w 82 roku swojego życia i po 55 latach służby kapłańskiej. W dzień Pięćdziesiątnicy, grób ks. Eugeniusza odwiedził Jego Ekscelencja Arcybiskup Jerzy, aby wraz z rodziną wznieść modlitwy o spokój jego duszy i wypowiedzieć słowa „…ojciec Eugeniusz odszedł z tego świata, z pełną ufnością na spotkanie Zbawiciela, nie nosząc w sercu żadnej przeciwności wobec innych, czy też żalu że tu już, za wcześnie, nadszedł ten czas. Znosząc cierpliwie wielki ból i cierpienie które wniosła w życie choroba, przyjął ją po kapłańsku, wdzięczny i spełniony w swojej godnej służbie Bogu i ludziom”.

W sam dzień rocznicy, w cerkwi śww. Cyryla i Metodego odsłużona została św. Liturgia, a w godzinach wieczornych Panichida na grobie o. Eugeniusza, na którą przybyło duchowieństwo cerkwi katedralnej i wierni obydwu wrocławskich parafii od rana uczestniczących w uroczystościach. Wspólna agapa i wspomnienia którym towarzyszyły fotografie zmarłego począwszy od dzieciństwa aż do ostatnich dni, były zwieńczeniem świątecznej pamięci i wdzięczności za życie wśród nas i dla nas, osobliwie zasłużonego dla wrocławsko - szczecińskiej diecezji, o. Eugeniusza Cebulskiego.

Obdarz Pokojem, Panie, duszę zmarłego sługi Twego i umieść ją tam, gdzie jaśnieje światłość Twego Oblicza i sprawiedliwi przebywają!

Cofnij