Święto parafialne w Stargardzie

ks. Jarosław Biryłko, 17.07.2022

Całonocnym czuwaniem rozpoczęły się uroczystości ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie. Całonocne czuwanie sprawowali ks. Andrzej Demczuk dziekan szczeciński, Michał Kowal ze Słubic, Ks. Marcin Prokopiuk z Łobza i miejscowy proboszcz, ks. Jarosław Biryłko.

W dniu święta Liturgii przewodniczył dziekan dekantu szczecińskiego ks Andrzej Demczuk , w asyście ks. Artura Grabana z Ług, ks. Marcina Prokopiuka z Łobza, ks. protodiakona Łukasza Ignatowicza z Hajnówki i miejscowego proboszcza. Na uroczystości obecny był również zaprzyjaźniony z parafią ks. Janusz Posadzy z kościoła rzymskokatolickiego.

Uroczystości zgromadziły wiernych stargardzkiej parafii, sympatyków oraz gości z innych parafii. Po uroczystościach liturgicznych wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek, tym samym kontynuując radość święta parafialnego.