Letni Obóz Dziecięcy "Wesoła Rodzinka" we Wrocławiu

Irena Faron, 30.07.2022

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jerzego oraz na prośbę rodziców dzieci uchodźców z Ukrainy, na terenie parafii katedralnej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu zorganizowano Letni Obóz Dziecięcy “Wesoła Rodzinka” w formie półkolonii.

Głównymi organizatorami są Bractwo Młodzieży Prawosławnej, którego przewodnicząca Julia Kuziak jest równocześnie jednym z wychowawców, oraz wrocławskie Siestryczestwo im. św. Wielkiej Męczennicy Barbary. Uczestnicy obozu, pod troskliwą opieką rodziców, wychowawców i katechetów spędzają czas w bardzo ciekawy i twórczy sposób. Dzień zaczyna się od modlitwy i śniadania, następnie są gry i zabawy muzyczne ze wspaniałym panem Bazylim, katecheza, nauka języka polskiego i oczywiście, najciekawsze wycieczki po Wrocławiu. Obóz trwa w dwóch turach od 18 lipca do 12 sierpnia, finansowany jest przez sponsorów z Niemiec, Francji i Austrii oraz zbiórkę parafialną na uchodźców z Ukrainy.