Abp Jerzy spotkał się z dziećmi z Letniego Obozu Dziecięcego “Wesoła Rodzinka”

ks. Igor Habura, 09.08.2022

7 sierpnia po zakończeniu Boskiej Liturgii Władyka Jerzy spotkał się z dziećmi z Letniego Obozu Dziecięcego “Wesoła Rodzinka”. Obóz działa z Arcybiskupa Jerzego w formie półkolonii i skierowany jest do dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy.

Głównymi organizatorami są Bractwo Młodzieży Prawosławnej, którego przewodnicząca Julia Kuziak jest równocześnie jednym z wychowawców, oraz wrocławskie Siestryczestwo im. św. Wielkiej Męczennicy Barbary. Uczestnicy obozu, pod troskliwą opieką rodziców, wychowawców i katechetów spędzają czas w bardzo ciekawy i twórczy sposób. Dzień zaczyna się od modlitwy i śniadania, następnie są gry i zabawy muzyczne ze wspaniałym panem Bazylim, katecheza, nauka języka polskiego i oczywiście, najciekawsze wycieczki po Wrocławiu. Obóz trwa w dwóch turach od 18 lipca do 12 sierpnia, finansowany jest przez sponsorów z Niemiec, Francji i Austrii oraz zbiórkę parafialną na uchodźców z Ukrainy.

Dzieci uczestniczące w półkolonii wyszły do opiekunów z inicjatywą podziękowania Władyce za możliwość uczestniczenia w obozie i przygotowały niespodziankę.

Cofnij