Akt ślubowania i kapelańskie błogosławieństwo dla nowych dolnośląskich policjantów

ks. Grzegorz Cebulski, 29.09.2022

W dniu 23 września 2022 roku, 61 nowo przyjęci funkcjonariusze odebrali akty ślubowania z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego. Odbyło się także wręczenie rozkazów personalnych na stanowiskach kierowniczych garnizonu dolnośląskiego.

Szef policjantów z Dolnego Śląska w krótkim wystąpieniu pogratulował młodym adeptom sztuki policyjnej wyboru formacji które będzie próbą nie tylko dla nich, ale także dla ich rodzin, życząc wytrwania i satysfakcji z pełnionej służby.

Po wystąpieniu i kapłańskich pozdrowieniach rzymsko-katolickiego kapelana ks. kanonika Stanisława Stelmaszka, powierzającego policjantów opiece św. Archanioła Michała, słowa przesłania duchowego w imieniu Prawosławnego Duszpasterstwa Policji wygłosił kapelan dolnośląskiej Policji ks. Grzegorz Cebulski, udzielając błogosławieństwa i rozdając funkcjonariuszom egzemplarze Pisma Świętego dla Służb Mundurowych.

Film z uroczystości można obejrzeć tutaj: