Wałbrzyska "katecheza w plenerze”

ks. Mariusz Kiślak, 16.11.2022

Po niedzielnej Liturgii udaliśmy się do pobliskiego Sokołowska. W gościnnych progach Domu św. Elżbiety, po krótkiej modlitwie, dzieci i wszyscy uczestnicy przyłożyli się do ikony z relikwiami św. Łukasza Wojno-Jasienieckiego .

Na zajęciach przygotowujących do wyjazdu, dzieci poznały życie i twórczość świętego biskupa Krymu, utalentowanego chirurga, polskiego pochodzenia.

Osoba św. Łukasza jest doskonałym przykładem połączenia wiary i wiedzy jako koniecznego warunku konstruktywnej służby Bogu i ludziom bez względu na otaczające warunki.

Wśród uczestników katechezy byli również uchodźcy wojenni.

Osoba św. Łukasza to część ich historii. Św. Łukasz w swojej świętości łączy narody, tradycje i ukazuje na praktyczne zastosowanie uniwersalnych chrześcijańskich wartości. Po modlitewnej wizycie przeszliśmy się do cerkwi św. Archanioła Michała, na krótkie spotkanie z ojcem Jeremiaszem. Wyjazd uwieńczyło wspólne ognisko, które było dobrą okazją do integracji i zacieśnienia parafialnych więzi. Na zakończenie dyrektor Domu św. Elżbiety, Andrzej Wowk, obdarował dzieci słodkimi niespodziankami.

Dziękujemy Andrzejowi Wowkowi wraz z małżonką Ludmiłą za możliwość wzniesienia modlitwy przed świętymi relikwiami i za pomoc organizacyjną. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i parafianom za obecność i dobrą atmosferę.

Cofnij