Świętego Archanioła Michała w Przemkowie

ks. Igor Popowicz, 25.11.2022

Święto parafialne to szczególne liturgiczne przeżycie w historii parafii, próba samooceny życia duchowego każdego z parafian i wszystkich razem jako wspólnoty. W tym roku uroczystościom przewodniczył proboszcz parafii katedralnej z Wrocławia ks. mitrat Jerzy Szczur, któremu współsłużyli: ks. mitrat Dariusz Ciołka z Rudnej, ks. prot. Bazyli Sawczuk z Jeleniej Góry, ks. prot. Andrzej Dudra z Zielonej Góry, ks. prot. Bogdan Repeła z Lubina , ks. ihumen Jerzy Omelianiuk z Buczyny oraz proboszcz ks. mitrat Igor Popowicz. Na nabożeństwie obecny był również ks. kanonik Krzysztof Mrukowicz z sąsiedniej parafii rzymsko katolickiej. Władze samorządowe reprezentowali: starosta polkowicki Kamil Ciupak, burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, wiceburmistrz Magdalena Kania, władze Polskiego Związku Pszczelarskiego w osobie prezesa okręgu legnickiego Waldemara Kudły a także liczne grono pszczelarzy.

Kazanie wygłosił ks. Bazyli Sawczuk przybliżając zebranym funkcjonowanie świata anielskiego, jego podział hierarchiczny a także rolę archaniołów i ich zbawienną pomoc w życiu chrześcijan. Śpiewał chór parafialny pod dyrekcją lektora Andrzeja Wasuli. Procesja wokół świątyni zwieńczyła uroczystości patrona cerkwi, na zakończenie proboszcz ks. mitrat Igor Popowicz dziękował gościom oraz swoim wiernym przekazując arcypasterskie pozdrowienia Ordynariusza Diecezji Jego Ekscelencji abp. Jerzego.