Przedświąteczne spotkanie na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

za: www.powp.wp.mil.pl, 23.12.2022

19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne społeczności Akademii Wojsk Lądowych, w którym uczestniczyli żołnierze, podchorążowie, słuchacze i pracownicy Uczelni. Rektor-Komendant AWL gen. bryg. dr hab. Piotr Płonka podziękował zebranym za zaangażowanie oraz wysiłek, które towarzyszą ich codziennej służbie i pracy. Podsumował upływający rok jednocześnie życząc pomyślności w kolejnym.

Kapelan Akademii ks. mjr Maksymilian Jezierski udzielił zebranym duszpasterskiego błogosławieństwa, a następnie poświęcił dania, które znajdowały się na świątecznym stole. Życzył radosnych, rodzinnych i pełnych refleksji Świąt. Życzenia złożył również prawosławny kapelan AWL ks. ppor. Igor Habura i odczytał modlitwę w intencji kadry dowódczej, wykładowców, podchorążych oraz ich rodzin.

Po uroczystym wstępie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie przyszedł czas na poczęstunek przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw.