Koncert kolęd w Sokołowsku

Andrij Wowk, 15.01.2018

13 stycznia, z inicjatywy Fundacjii im św. męcz. Elżbiety Fiodorownej, odbył się w Sokołowsku koncert kolęd i szczedrywek w wykonaniu Zespołu dziecięcego Bel Canto z Wrocławia. W skład zespołu wchodzą dzieci, które wraz ze swoimi rodzinami przyjechały do Wrocławia z różnych części Ukrainy. Od pół roku pracę z nimi prowadzi pani Olena Łapko z wykształcenia wokalistka, śpiewająca w cerkwi świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu. Pani Olena stworzyła zespół Bel Canto z zamiarem pracy na rzecz rozwoju muzycznego dzieci oraz prezentacji ich szerokiej publiczności. Koncert odbył się w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Biały Orzeł w Sokołowsku i przeznaczony był głownie dla pensjonariuszy, ale zgromadził również bardzo wielu mieszkańców Sokołowska i okolic. W koncercie udział wzięły także dzieci ze Szkoły w Sokołowsku oraz grupa śpiewająca z miejscowej Parafii Katolickiej. Dzieci z zespołu Bel Canto zostały przyjęte i ugoszczone w Domu św. Elżbiety, odwiedziły również znajdującą się nieopodal Cerkiew św. Archanioła Michała.

Zdjęcia: Andrij Wowk