Koncert kolęd chóru dziecięcego we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 15.01.2018

14 stycznia z Błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jerzego odbył się we Wrocławiu świąteczny koncert kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego działającego przy parafii katedralnej.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii dzieci wykonały szereg kolęd przeplatanych pięknymi i wzruszającymi życzeniami składanymi wszystkim zebranym przez naszych najmłodszych. Koncert zgromadził bardzo wielu słuchaczy, którzy nie kryli swojego zachwytu występem dzieci. Po zakończeniu śpiewów głos zabrał Władyka Jerzy. Ekscelencja podziękował dzieciom za ich piękny śpiew, natomiast dyrygentce i kierowniczce chóru, pani Annie Sydoruk za jej trud, który jak powiedział Władyka, nie zawsze jest widoczny, ale zawsze doceniany. Następnie Jego Ekscelencja, wraz z przebywającym w tym dniu we Wrocławiu archimandrytą Serafinem z Aten, rozdał wszystkim dzieciom świąteczne prezenty.

Chór dziecięcy wrocławskiej katedry powstał dwa lata temu i na początku zrzeszał kilkoro dzieci. Dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy i zaangażowaniu zarówno dzieci, pani Ani oraz rodziców, chór rozwinął się do obecnych rozmiarów. Obecnie śpiewa w nim kilkanaścioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Zdjęcia: Anna Łukasiewicz, Jan Demczuk

Cofnij