VI rocznica ingresu abpa Jerzego do wrocławskiej katedry

ks. Igor Habura, 19.06.2023

W niedzielę 18 czerwca przypadła VI rocznica ingresu abpa Jerzego do wrocławskiej katedry i objęcia Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Tego dnia Władyka przewodniczył niedzielnej Boskiej Liturgii w katedrze, gdzie bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa miała miejsce symboliczna uroczystość. Władyka otrzymał bukiet kwiatów od wiernych i duchowieństwa katedry oraz całej diecezji. W imieniu zebranych ks. Igor Habura wyraził podziękowania za to sześć wspólnych lat, za trud, modlitwę i arcypasterką opiekę nad diecezją. Następnie protodiakon katedry - ks. Mieczysław Oleśniewicz wygłosił tradycyjną aklamację “długich i dobrych lat”, po której chór a wraz z nim wszyscy zebrani w świątyni zaśpiewali Władyce polichronion.

Władyka podziękował za życzenia i pamięć prosząc przede wszystkim o modlitwę za siebie, bowiem modlitwa wiernych za biskupa jest niezbędnym wsparciem i siłą bez której nie sposób byłoby podołać posłudze arcypasterskiej.

Wychodzącego ze świątyni hierarchę pozdrawiali wierni licznie przybyli na niedzielne nabożeństwo.

Abp Jerzy jest szóstym biskupem zasiadającym na tronie prawosławnych biskupów wrocławskich.