Ślubowanie dolnośląskich policjantów

za: www.powp.wp.mil.pl, 01.09.2023

Po raz trzeci w tym roku, w dniu 30 sierpnia szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło 75 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rotę ślubowania wygłosił komendant dolnośląskiej Policji Pan nadinsp. Dariusz Wesołowski. Szef dolnośląskich policjantów wyróżnił także 28 funkcjonariuszy, wręczając im odznaczenia „Zasłużony Policjant”. W uroczystości wzięła udział Dyrektor Generalna Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Małgorzata Hasiewicz, oraz kadra kierownicza dolnośląskiego garnizonu.

Podczas przemówień okolicznościowych, nastąpił czas na duchowe przesłanie i błogosławieństwo kapelanów dolnośląskiej policji w osobach ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. Grzegorza Cebulskiego. Natomiast Pan nadinsp. Dariusz Wesołowski, życzył policjantom, aby najbliższe lata służby na rzecz drugiego człowieka, upłynęły w poczuciu dobrze zrealizowanej misji i bezpieczeństwa w służbie. Kilkunastu policjantów zabrało ze sobą „mundurowe” wydanie Pisma Św. do czego zachęcał ks. Grzegorz Cebulski, a wielu zainicjowało osobistą rozmowę z prawosławnym kapelanem.

Było to kolejne ślubowanie na terenie Centrum Historii „Zajezdnia”, czyniąc ze swojego terenu bardzo korzystny plac, dla świątecznej musztry w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wszystkim nowo przyjętym policjantom gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa.