Abp Jerzy odwiedził grób śp. Grzegorza Zinkiewicza

ks. Igor Habura, 03.09.2023

W sobotę 2 września Jego Ekscelencja abp Jerzy odwiedził miejsce spoczynku śp. Grzegorza Zinkiewicza - jednego z najwybitniejszych polskich ikonografów. Na grobie Władyka sprawował litiję za duszę zmarłego.

Grzegorz Zinkiewicz zmarł 7 lipca 2022r. Był twórcą m.in. polichromii w kaplicy Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, cerkwi Kaspierowskiej Ikony Matki Bożej w Widowie, kaplicy akademickiej św. św. Cyryla i Metodego w Warszawie, katedry Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego i cerkwi św. św. ap. ap. Piotra i Pawła w Maleszach, a także większości ikon w nowym ikonostasie wrocławskiej katedry.

Pogrzeb Grzegorza Zinkiewicza odbył się 9 lipca 2022r. w cerkwi św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim, a ciało zmarłego spoczęło na cmentarzu w Strykach.

Decyzją Władyki Jerzego imię Grzegorza jest wspominane podczas każdej proskomidii na codziennej liturgii we wrocławskim soborze.

Wieczna o Tobie pamięć bracie Grzegorzu!