Nabożeństwo dziękczynne w intencji Policji

ks. Grzegorz Cebulski , 25.09.2023

W piątek, 22 września br. pod przewodnictwem Władyki Arcybiskupa Jerzego, w cywilno-wojskowej parafii Św. Św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu, odprawiono Molebien -nabożeństwo wotywno-dziękczynne w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz wspomniano ofiary Kampanii Wrześniowej 1939.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli zarówno Policji, jak również Wojska Polskiego oraz Straży Pożarnej. Obecny był Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, przedstawiciele kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektorem Robertem Frąckowiakiem, a także Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W nabożeństwie uczestniczył także rektor Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu gen. bryg. dr hab. Piotr Płonka, dowódca Garnizonu Wrocław i 3 Brygady radiotechnicznej płk. Marek Brzezicha, płk dr Piotr Rupa, Szef Ośrodka Zamiejscowego we Wrocławiu Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” – Prezes - Grzegorz Grześkowiak, Alicja Kluz i Piotr Kacprzyński.

W słowie homilii, Arcybiskup Jerzy nakreślił postawę społeczno-moralną człowieka, wraz z towarzyszącymi jej lub też nie, postawami i cennościami, wziętymi z przestrzeni duchowej. Arcypasterz rozważył również aspekty powołania i pracy Służb dla obywateli i Państwa, a ich zbieżnością z posługą Kościoła i kapłanów.

W imieniu dolnośląskich policjantów oraz pracowników Policji za odprawione nabożeństwo podziękował insp. Robert Frąckowiak. Miało też miejsce wręczenie odznaczeń za wkład wniesiony w działalność stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939.

Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy KWP we Wrocławiu. oraz chór Prawosławnego Ordynariatu WP- Oktoich.