Święto parafialne w Słubicach

ks. Michał Koval, 21.10.2023

W dniach 13-14 października w parafii pw. Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Słubicach obchodzone było święto parafialne.

Uroczystości rozpoczęły się całonocnym czuwaniem 13 października o godzinie 17.00, które poprowadził ks. mitrat dr płk. rez. Eugeniusz Bójko-proboszcz Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu w asyście ks.prot. Andrzeja Dudry z Zielonej Góry.W sam dzień święta o godz.10:00 rozpoczęto Boską Liturgię, która celebrowana była przez zaproszonych duchownych: ks. mitrata dr płk. rez. Eugeniusza Bójko - proboszcza Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu, ks. mitrata dr. Dariusza Ciołkę proboszcza parafij w Głogowie i Rudnej, ks. prot. Sławomira Sorokanycza – proboszcza Parafii w Studzionkach, ks.prot.Artura Grabana Proboszcza parafii w Brzozie i Ługach, ks. prot. Bogdan Repełę, proboszcza Parafii w Lubinie, ks.prot.Jarosława Biryłkę proboszcza parafii w Stargardzie i Barlinku, ks. Tomasza Mędryckiego proboszcza Parafii w Gorzowie Wlkp., ks.dr Pawła Gocko - proboszcz Parafii w Malczycach oraz ks.Jarosława Monczaka. Na święto przybył również ks.kanonik Andrzej Wawrzyniak Proboszcz Parafii rzymsko-katolickiej w Słubicach.

W czasie Nabożeństw śpiewał chór parafialny pod kierownictwem Pani Swietłany Doniec-Łysenko.

Swą obecnością zaszczycił nas Poseł na Sejm RP prof.dr hab. Jacek Kurzępa,a także przybyli goście z sąsiednich parafii. Po Boskiej Liturgii był sprawowany dziękczynny moleben wraz z procesją dookoła cerkwi. Na koniec Proboszcz dziękował przybyłym gościom i zaprosił wszystkich obecnych na świąteczną Agapę przygotowaną przez wiernych naszej parafii.

Cofnij