Wieczór kolęd i hymnów bożonarodzeniowych w Oleśnicy

ks. Jerzy Szczur, 29.01.2018

W niedzielny wieczór 28 stycznia po raz kolejny w Parafii Prawosławnej w Oleśnicy rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu chórów: Parafii Prawosławnej w Oleśnicy pd. p. Neonily Kuropka, Parafii Rzymskokatolickiej Junctus pd. p. Iwony Wróbel, Kameralnego Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy pd. p. Edyty Szostak-Kirzyc oraz Oktoich pd. ks. prot. Grzegorza Cebulskiego.

Kolędowanie rozpoczęły dzieci - Ksenia Grycz i dziecięcy chór pd. p. Anny Sydoruk z Prawosławnej Katedry we Wrocławiu. Kilkuset osobowa publiczność z Burmistrzem Oleśnicy, przedstawicielami władz miejskich i samorządowych przez ponad 1,5 godziny w ciszy i skupieniu mogła podziwiać kunszt wykonawców w różnych językach śpiewających kolędy i hymny bożonarodzeniowe.

Po zakończeniu koncertu jeszcze długo trwały rozmowy i jak zawsze nadzieja na spotkanie w przyszłym roku.

Więcej zdjęć pod adresem: www.mojaolesnica.pl

Zdjęcia: Parafia Prawosławna w Oleśnicy, www.mojaolesnica.pl