Młodzież z Bielska Podlaskiego w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 06.02.2018

W dniach 27 styczeń – 3 luty w Domu św. Stefana w Cieplicach ferie spędzała młodzież z parafii Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim.

Pobyt młodzieży był możliwy dzięki wysiłkowi opiekunów bractw parafialnych - ks. Adama Dzienisiuka oraz ks. Jarosława Ciełuszeckiego. Duchowni zatroszczyli się, aby młodzież aktywnie spędziła czas. W programie znalazły się m. in. narty zjazdowe, wycieczki górskie, Huta Szkła „Julia” i Termy Cieplickie. Odbyły się również wycieczki zagraniczne do Czech i Niemiec. Przy okazji wyjazdu do Zgorzelca młodzież odwiedziła Prawosławną Parafię śww. Konstantyna i Heleny. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Marek Bonifatiuk zatroszczył się o program wycieczki, jak również zapoznał młodzież z historią i specyfiką prawosławnej wspólnoty w Zgorzelcu.

Młodzież czynnie uczestniczyła w życiu duchowym podczas modlitw oraz św. Liturgii w cerkwi św. Stefana.

Jest nam bardzo miło, że za miejsce pobytu wybrali Dom św. Stefana.

Zdjęcia: ks. Adam Dzienisiuk, ks. Jarosław Ciełuszecki