Wizyta metropolity Chalcedonu Emmanuela w Polsce

za: www.orthodox.pl, 11.01.2024

W dniach 8-9 stycznia 2024 roku z wizytą w Polsce przebywał przedstawiciel Jego Świątobliwości patriarchy Konstantynopola Bartłomieja, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Emmanuel Metropolita Chalcedonu.

Podczas pobytu Szanowny Gość złożył braterską wizytę Jego Eminencji Metropolicie Warszawskiemu i całej Polski Sawie, pozdrawiając w imieniu Jego Świętobliwości zwierzchnika Cerkwi z okazji święta Narodzenia Chrystusa oraz zbliżającego się dnia imienin. W czasie spotkania hierarchowie omówili aktualną sytuację chrześcijaństwa na świecie, a także wymienili poglądy na temat problemów jakie współcześnie dotykają Cerkiew prawosławną. Podczas spotkania obecni byli Jego Ekscelencja arcybiskup wrocławski i szczeciński Jerzy oraz Jego Ekscelencja biskup hajnowski Paweł.

Abp Jerzy - rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie gościł metr. Emmanuela w murach uczelni.