I spotkanie terenowe Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Buczynie

ks. Mariusz Kiślak, 13.02.2018

W niedzielę 11 lutego odbyło się pierwsze terenowe spotkanie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Spotkanie miało miejsce w Parafii św. Dymitra w Buczynie.

Zarząd Bractwa przedstawił prezentację o bractwie, jego historii, zadaniach i planach na przyszłość. Opiekun bractwa ks. Mariusz Kiślak w słowach skierowanych do zebranych podjął próbę zwrócenia uwagi na duchową stronę aktywności w Bractwie Młodzieży Prawosławnej. Podczas spotkania wybrano osoby, które z ramienia parafii będą utrzymywały stałą współpracę z zarządem bractwa. Spotkanie przebiegło w miłej i konstruktywnej atmosferze. Było dobrą okazją do poszerzenia kontaktów wśród prawosławnej młodzieży. Zarząd BMP pragnie serdecznie podziękować o. hieromnichowi Jerzemu (Omelianiukowi) za zorganizowanie spotkania, a młodzieży za przyjęcie zaproszenia.

W podziękowaniu za lata ofiarnej i twórczej pracy na rzecz młodzieży, zarząd diecezjalnego BMP na czele z przewodniczącym Eliaszem Hunczakiem wręczył wieloletniemu opiekunowi bractwa o. hieromnichowi Jerzemu ikonę.

Zamiarem spotkań terenowych, organizowanych przez zarząd bractwa, jest odwiedzenie wszystkich parafii w diecezji celem zbudowania jak największej siatki społecznej zaangażowanej w działalność Bractwa Młodzieży Prawosławnej.

Zdjęcia: ks. Marek Kiślak

Cofnij