Parafia prawosławna z Berlina na obozie w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 14.02.2018

W dniach 2-10 luty w Domu św. Stefana na obozie rodzinnym przebywali parafianie z Parafii Prawosławnej p.w. Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Berlinie.

Pod przewodnictwem proboszcza berlińskiej parafii ks. Andreja Sikojeva do ośrodka w Cieplicach przyjechały 42 osoby. Poza stałymi punktami, takimi jak modlitwa, zabawa i integracja, w program pobytu wpisane były także narty i wszystkie atrakcje, którym sprzyja zimowa aura.

Jednym z założeń obozu było spędzenie więcej czasu z rodziną, niż na to pozwala codzienność. Ks. Andrzej Sikojev swoją duszpasterską opieką objął dzieci i ich rodziców. W trakcie pobytu, podczas spotkań i rozmów na przykładach życia prawosławnej cerkwi ukazywał rzeczy priorytetowe z punktu widzenia prawosławnego chrześcijanina.

Pobyt wiernych berlińskiej parafii był dobrą okazją do wymiany doświadczeń wspólnot prawosławnych z Polski i Niemiec o charakterze diasporalnym. Parafia z Berlina jest kolejną parafią prawosławną z Niemiec, która nawiązała współpracę i zapowiedziała jej kontynuację z Prawosławnym Domem Opieki św. Stefana w Cieplicach.

Zdjęcia: ks. Marek Kiślak

Cofnij