Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze

ks. Bazyli Sawczuk, 14.07.2024

12 lipca odbyły się uroczystości patronalnego święta jeleniogórskiej parafii. W przededniu odbyło się wieczorne nabożeństwo pod przewodnictwem ordynariusza diecezji Arcybiskupa Jerzego.

W dniu święta Boską Liturgię sprawował Arcybiskup Jerzy w asyście zebranych księży, księdza mitrata Eugeniusza Bójki z Wrocławia, dziekana lubińskiego mitrata Lubomira Worhacza z Legnicy, księdza mitrata Michała Hryhy z Jablonca nad Nysou, księdza mitrata Marka Bonifatiuka ze Zgorzelca, księdza mitrata Wasilija Yakovchuka z Jeleniej Góry, księdza protojereja Pawła Milki z Pragi, księdza protojereja Jerzego Malisza z Kożuchowa i Lipin, księdza protojereja Bazylego Sawczuka z Jeleniej Góry, księdza protojereja Bogdana Repeły z Lubina, księdza Dawida Brewczyka z Bielska Podlaskiego, księdza Pawła Gocki z Malczyc, księdza Aleksego Adamchuka z Wrocławia, a także sekretarza diecezji księdza protodiakona Mieczysława Oleśniewicza. Święto zebrało wielu gości w tym dzieci i opiekunów uczestników kolonii w Cieplicach. Na święto przybyli goście z Wrocławia, wierni z Jablonca nad Nysou i okolicznych parafii.

Kazanie wygłosił ksiądz dziekan Lubomir Worhacz z Legnicy przybliżając postaci wielkich świętych Apostołów Piotra Pawła. Podczas rozesłania ze słowem do zebranych zwrócił się arcybiskup Jerzy z bardzo cennym pouczeniem.

Nabożeństwa uświetnił śpiew parafialnego chóru pod dyrekcją Oresta Kuropki.

Uroczystości zakończył świąteczny poczęstunek.