Wielkopostne rekolekcje Bractwa Młodzieży Prawosławnej

Daria Kuziak, 14.03.2018

W dniach 9-11 marca w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Cieplicach odbyły się wielkopostne rekolekcje Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Wykorzystując okres Wielkiego Postu, który niewątpliwie jest czasem zadumy i pogłębionej refleksji nad samym sobą, młodzież zaprosiła o. hieromicha Spirydona do wygłoszenia referatu o roli i znaczeniu postu w życiu młodego człowieka. Ojciec Spirydon wraz z opiekunem bractwa ks. Mariuszem Kiślakiem wyczerpująco odpowiadali na pytania młodzieży. Podczas spotkania odbyła się również projekcja filmu „Wyspa” traktującego o pokajaniu i życiu duchowym.

W trakcie zjazdu nie zabrakło oczywiście czasu na aktywność na świeżym powietrzu. Młodzież wspólnymi siłami zdobyła szczyt Szrenicy (1362 m n.p.m). Pogoda jaka towarzyszyła bractwowiczom była rozmaita – od słońca, przez śnieg i deszcz na szczycie, aż po tęczę, którą wszyscy ujrzeli zjeżdżając wyciągiem do Szklarskiej Poręby.

Tegoroczne wielkopostne spotkanie bractwa można uznać za bardzo udane - ponad dwudziestu uczestników, ciekawe rozmowy, wycieczki oraz na koniec wspólne przystąpienie młodzieży do Misterium Spowiedzi oraz Eucharystii - tylko to potwierdzają.

Zdjęcia: ks. Mariusz Kiślak

Cofnij