Chór "Lira" w szczecińskiej Cerkwi

ks. Paweł Stefanowski, 15.03.2018

W III Niedzielę Wielkiego Postu w szczecińskiej Cerkwi św. Mikołaja gościł Dziecięco-Młodzieżowy Chór “Lira” z Mińska (Białoruś). Chór działa w Państwowym Liceum Ogólnokształcącym nr 66 w Mińsku. W ciągu roku regularnie występuje na najważniejszych festiwalach, również międzynarodowych. W bogatym repertuarze chóru można znaleźć muzykę białoruską i zagraniczną. W grudniu 2014 roku chór otrzymał tytuł „Czczony kolektyw amatorski Republiki Białoruś”.

Chór “Lira” wziął udział w V Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej zdobywając wiele znaczących nagród: Grand Prix festiwalu, Nagroda dla Najlepszego Dyrygenta – Ksenia Sawczenko, Nagroda Specjalna Dla Najlepszego Chóru Zagranicznego.

Dzięki współpracy Parafii Prawosławnej Św. Mikołaja w Szczecinie z Fundacją Morze Kultury – organizatorem Festiwalu, chór “Lira” był obecny na Liturgii w niedzielę 11 marca br. biorąc w niej muzycznie aktywny udział. Po nabożeństwie dzieci i młodzież zostały ugoszczone śniadaniem w sali parafialnej.

Zdjęcia: archiwum parafii

Cofnij