Uroczystość w I rocznicę śmierci Arcybiskupa Jeremiasza

ks. Paweł Stefanowski, 20.04.2018

17 kwietnia minął rok od śmierci J.E. Jeremiasza Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego. Główne uroczystości związane z tą rocznicą miały miejsce w warszawskiej Parafii św. Jana Klimaka na Woli.

Świetej Liturgii przewodniczył Jego Eminencja Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski w asyście Jego Ekscelencji Jerzego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego. Obecny był również J.E. Paweł, Biskup Hajnowski. Podczas uroczystości hierarchom towarzyszyło wielu duchownych z całej Polski w tym również przedstawiciele duchowieństwa Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej wraz z wiernymi.

Na zakończenie ze słowem do zebranych zwrócił się J.E. Metropolita Sawa przypominając postać zmarłego władyki Jeremiasza oraz J.E. abp Jerzy, który skierował podziękowania do wszystkich zebranych za wspólną modlitwę za duszę błogosławionej pamięci poprzednika.

Po nabożeństwie hierarchowie, duchowieństwo oraz wierni udali się na miejsca spoczynku władyki Jeremiasza, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia nagrobnego pomnika. Dzięki gościnności wolskiej parafii i proboszcza ks. prot. Adama Misijuka obecni na uroczystości spotkali się na wspólnym posiłku.

Zdjęcia: Gabriel Masalski

Cofnij