73 rocznica zakończenia II WŚ w Legnicy

ks. Lubomir Worhacz, 10.05.2018

8 maja uczczono w Legnicy 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy, w asyście pocztów sztandarowych służb mundurowych i szkół legnickich. W trakcie uroczystości modlono się za ofiary wojny. W uroczystości udział wzięli m.in. władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, a także przedstawiciele środowisk kombatanckich, duchowieństwa, organizacji pozarządowych i młodzieży.

Cerkiew prawosławną reprezentował ks. Lubomir Worhacz proboszcz Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. Na zakończenie uroczystości prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski wraz z uczestnikami uroczystości złożył wieniec pod pomnikiem żołnierzy Armii Radzieckiej poległym w walce o wyzwolenie Ziemi Legnickiej w 1945 r. za których wygłoszona została modlitwa.

Zdjęcia: dolny-slask24h.pl, legnica.naszemiasto.pl