Oficjalna wizyta bp. Sylwestra w Polsce. Pośmiertne wręczenie dyplomu doktora honoris causa śp. arcybiskupowi Jeremiaszowi

lektor Gabriel Masalski, 26.05.2018

W dniach 23-25 maja br. z oficjalną wizytą w Polsce przebywał bp Sylwester - Rektor Kijowskich Akademii i Seminarium Duchownych . Podczas swojej wizyty bp Sylwester odwiedził nową siedzibę Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, Prawosławne Seminarium Duchowne oraz parafię św. Jana Klimaka na Woli. 24 maja br, bp Sylwester uczestniczył w św. Liturgii, której przewodniczył Zwierzchnik PAKP metropolita Sawa, z okazji święta patronalnego w kaplicy akademickiej św. Cyryla i Metodego w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie.

Po nabożeństwie, bp Sylwester wraz z towarzyszącymi Mu osobami wziął udział w posiedzeniu Senatu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, podczas którego podpisano umowę o współpracy obu uczelni. Umowa została podpisana przez Jego Magnificencję Rektora ks. prof. ChAT dr hab. Bogusława Milerskiego i Prorektora ChAT ds. nauki abp. prof. zw. dr hab. Jerzego (Pańkowskiego) oraz Jego Magnificencję Rektora Kijowskiej Akademii Duchownej bp. Sylwestra (Stoiczewa) i Prorektora prof. Volodimira V. Buregę.

Porozumienie to otwiera możliwość nawiązania bliższej współpracy między pracownikami naukowo-dydaktycznymi i studentami obu Uczelni. Po akcie podpisania umowy, bp Sylwester wręczył pośmiertnie dyplom doktora honoris causa śp. arcybiskupowi Jeremiaszowi - przyznany jeszcze w 2015 roku przez Kijowską Akademię Teologiczną. Dyplom pozostanie w archiwum akademii w Warszawie.

Podczas wizyty w wolskiej parafii św.Jana Klimaka bp Sylwester odprawił panichidę nad grobem arcybiskupa Jeremiasza.

zdjęcia: Łukasz Troc i Gabriel Masalski

Cofnij