Wykład abp. Jerzego "Zbawienie w Kościele, poza Kościołem"

Lubomiła Rydzanicz, 13.06.2018

W niedzielę, 10 czerwca po Boskiej Liturgii w Sali katechetycznej przy Cerkwi Katedralnej we Wrocławiu Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, arcybiskup wrocławski i szczeciński w ramach spotkania z parafianami wygłosił wykład „ Zbawienie w Kościele, poza Kościołem”. Władyka, profesor nauk teologicznych przedstawił rozważania dotyczące Zbawienia w trzech aspektach. Działania Łaski Bożej poza Cerkwią prawosławną w sakramentach innych Kościołów, granic Cerkwi w stosunku do ludzi nie należących formalnie do niej oraz, zgodnie z nauką Cerkwi, możliwości Zbawienia poza nią. Interesujący oraz niełatwy temat wykładu przyciągnął liczne grono słuchaczy i wywołał dyskusję. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Prawosławne im. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Zdjęcia: Gabriel Masalski