Arcybiskup Jerzy w cerkwi pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Słupsku

Redakcja, 16.07.2018

15 lipca br. Arcybiskup Jerzy odwiedził Parafię Prawosławną pw. św. Piotra i Pawła w Słupsku, gdzie przewodniczył Boskiej Liturgii.

Władyka Jerzy zwrócił się ze słowem do wiernych, analizując czytanie ewangeliczne w VII Niedzielę po Pięćdziesiątnicy. Nawiązał do dwóch opisanych w niej cudów, ukazując ich aktualność w dzisiejszych czasach. Mówił też o potrzebie ukrywania przed ludźmi i samym sobą dobrych uczynków, aby nie poddać się pokusie pychy, czego uczą słowa Chrystusa skierowane do uzdrowionych, aby odeszli i nic nikomu nie mówili o dokonanych na nich cudach.

Władyka pozdrowił wiernych, którzy ciepło powitali i pożegnali hierarchę.

Arcybiskupowi Jerzemu podczas Świętej Liturgii asystował proboszcz ks. Mariusz Synak oraz były wieloletni proboszcz ze Słupska ks. Jerzy Charytoniuk.