XIII niedziela po Pięćdziesiątnicy

ks. Igor Habura, 27.08.2018

26 sierpnia w trzynastą niedzielę po Pięćdziesiątnicy nabożeństwu we wrocławskiej katedrze przewodniczył ordynariusz diecezji Jego Ekscelencja Arcybiskup Jerzy. Władyce asystowali ks. mitrat Aleksander Konachowicz, ks prot. Wiktor Jacewicz, o. hieromnich Spirydon oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz.

W homilii władyka zwrócił uwagę na złudną pewność narodu żydowskiego odnośnie swojego wybraństwa i wyjątkowości. Wskazał iż poprzez odrzucenie Mesjasza naród żydowski utracił swoje wybraństwo na rzecz pogan, którzy z radością przyjęli Dobrą Nowinę. Ewangelicznym kamieniem, który odrzucili budowniczy był sam Chrystus, który to właśnie stał się kamieniem węgielnym dopiero co powstającej nowotestamentowej Cerkwi.

Zdjęcia: Gabriel Masalski