IV międzydiecezjalny obóz młodzieżowy

Eliasz Hunczak, 29.08.2018

Z błogosławieństwa ordynariuszy diecezji: Jerzego, Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego oraz Paisjusza Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego w dniach 20-25 sierpnia odbył się IV międzydiecezjalny obóz młodzieżowy.

Tegoroczna odsłona obozu swoją siedzibę miała w Gładyszowie, w ośrodku ELEOS. Młodzież m.in. uczestniczyła w nabożeństwie Akafistu do Przenajświętszej Bogurodzicy na św. Górze Jawor, wzięła udział w pracach porządkowych przy cerkwi św. Bazylego Wielkiego w Koniecznej, odwiedziła parafię św. Serafima z Sarowa w Baredejowie. O warunkach i funkcjonowaniu słowackiej parafii opowiedział proboszcz parafii Jan Lataka.

Ideą obozu jest integracja młodzieży z dwóch diecezji o charakterze diasporalnym. Jest to doskonała okazja zacieśnić istniejące i nawiązać nowe kontakty, wymienić się doświadczeniami, lepiej poznać siebie i cerkiew.

Pragniemy podziękować matuszce Katarzynie Barańczuk oraz ks. Arkadiuszowi Barańczuk za gościnność i organizację pobytu.

Obóz odbył się dzięki wsparciu Evangelische Kirche Mitteldeutschland.

Zdjęcia: ks. Marek Kiślak