Dożynki województwa dolnośląskiego w Gryfowie Śląskim

ks. Marek Kiślak, 05.09.2018

W niedzielę 2 września w Gryfowie Śląskim odbyły się dolnośląskie dożynki wojewódzkie. Gospodarzem dożynek był burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniżnik, któremu współprzewodniczył marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. W uroczystościach wziął także udział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, który odczytał list Premiera RP Mateusza Morawieckiego skierowany do dolnośląskich rolników i ich rodzin.

Obecni byli również przedstawiciele kościoła prawosławnego, rzymskokatolickiego, ewangelickiego. Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jerzego reprezentował delegowany ks. Mariusz Kiślak. Na ręce prawosławnego ordynariusza wrocławskiego i szczecińskiego wręczono chleb dożynkowy.

W obrzędzie dożynkowym „Misterium Chleba” wystąpił zespół „Łużyczanki” z Pobiednej. W program dożynek wpisany był m. in. konkurs na wieńce dożynkowe, jak również występy zespołów folklorystycznych i rozrywkowych.

Zdjęcia: ks. Mariusz Kiślak