Wczasy Seniora w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 19.09.2018

W dniach 3-14 września w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Cieplicach odbyły się Wczasy Seniora. W wypoczynku uczestniczyło 26 osób z różnych diecezji PAKP.

Wczasy charakteryzowało aktywne spędzanie czasu. Seniorzy zdobyli szczyt Szrenicę, zwiedzili Szklarską Porębę, Karpacz oraz Wałbrzych. Udali się również na wycieczkę do Jablonca nad Nysą w Czechach, gdzie odwiedzili cerkiew Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, a proboszcz parafii ks. Michał opowiedział o życiu tamtejszej parafii.

W czasie wolnym od wycieczek odbyły się prelekcje. Pan Dymitr Slezion z Opola opowiedział o parkach krajobrazowych Ameryki Północnej, natomiast ks. Bazyli Sawczuk zaprosił uczestników na wykład o Jerozolimie.

Doniosłym punktem programu był pielgrzymkowy wyjazd do parafii w Głogowie na święto św. Maksyma Gorlickiego.

Wczasy Seniora w Domu św. Stefana to nie tylko doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, ale także do modlitwy i spędzenia czasu w gronie rówieśników.

Na zakończenie turnusu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek z porcelany bolesławieckiej. Uczestnicy zostali poproszeni, aby ich zwyczajem stało się, by każdego dnia o 18.30, tj. o godzinie wieczornego posiłku w Cieplicach wypić ciepłą herbatę i powspominać spędzony czas i przyjaciół z Wczasów Seniora w Domu św. Stefana

Opiekunem duchowym i animatorem programowym wczasów był proboszcz parafii św. św. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze ks. Bazyli Sawczuk.

Zdjęcia: ks. Bazyli Sawczuk, ks. Marek Kiślak

Cofnij